7/24 ACİL ELEKTRİKÇİ

0537 375 84 48

Şişli İnternet Sistemleri | İnternet Sistemleri Servisi

İçindekiler


Şişli İnternet Sistemleri / fiber optik internet

Evinize sorunsuz İnternet erişimi için ihtiyaç duyduğunuz tüm teknolojileri kurmanız için gerekli bilgi birikimini sunuyoruz. Fiber optik, WLAN, Bluetooth veya akıllı ev bileşenlerinin entegrasyonu fark etmeksizin.

İnternete erişim için şu anda en yaygın bağlantı türü, farklı hızlarda sunulan sözde DSL’dir. DSL hatları şu anda daha hızlı iletim hızları sunan fiber optik hatlarla değiştiriliyor. İkamet ettiğiniz yerdeki uygunluk hakkında özel bilgiler için, telefon sağlayıcınızla ve / veya şehir yönetiminizle de iletişime geçebilirsiniz.

PC’ler, dizüstü bilgisayarlar, tablet PC’ler, akıllı telefonlar gibi uç cihazlar, ağ kabloları (LAN) veya kablosuz ağlar (WLAN) aracılığıyla İnternet’e bağlanabilir. Bir yönlendirici, genellikle İnternet bağlantısını kuran ve onu uç cihazlara dağıtan merkezi cihaz olarak kullanılır. Telefon bağlantınız bir multimedya bağlantısına dönüşür: sörf yapmak, video oynatmak, podcast dinlemek, indirmek, internet üzerinden yayın yapmak, IP telefonu vb. – bununla her şey mümkündür.

İçindekiler:

internet kullanımı

İnternet bağlantıları

Fiber optik internet

Biz bunu sizin için yapabiliriz

Şişli İnternet Sistemleri | internet kullanımı

İnternet birçok farklı şekilde kullanılabilir. Farklı web sitelerinde gezinmek bunun yalnızca bir yönüdür. Tabii, bunu biliyorsun, yoksa bu metni şimdi okuyamazsın. Ek olarak, onunla sörf yapmaktan, çevrimiçi alışveriş yapmaktan, sohbet etmekten ve e-posta yazmaktan çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Modern internet uygulamalarının güzel örnekleri bir “bulut”, internet radyosu, internet televizyonu ve akıllı ev uygulamalarıdır. Aşağıda bununla ne kastedildiğini açıklıyoruz:

İnternet televizyonu

İnternet üzerinden ek televizyon teklifleri alınabilir. Bunun örnekleri, iyi bilinen ücretli hizmetler Netflix veya Amazon Prime’dır. Bu, filmlerin ve dizilerin televizyonda canlı yayınlanmasını sağlar. Bu tür iletime “akış ortamı” denir. Modern televizyonlar, İnternet’teki en popüler hizmetlerin kullanılabileceği mini uygulamalara (uygulamalar) sahiptir. Ek olarak, tüm televizyon kanalları için program bilgilerinin görüntülenmesi gibi ek işlevlere de erişebilirsiniz. Bunu kullanmak için, TV’lerin bir WiFi ağına bağlı olması gerekir. Kablosuz ağ üzerinden, örneğin kendi bilgisayarınızdan veri almak ve oynatmak da mümkündür.

internet radyosu

İnternet televizyonunda olduğu gibi, radyo programları da İnternet üzerinden alınabilir. Geleneksel bir alıcıdan çok daha fazla seçenek var. İnternet üzerinden ücretsiz radyo alımına ek olarak, aylık bir ücret karşılığında neredeyse sınırsız sayıda şarkıya erişmenizi sağlayan ücretli yayın hizmetleri de vardır. Bu, tercih ettiğiniz müzik türünü dinlemenize olanak tanır ve bu hizmetler ayrıca normalde duymak istediklerinize benzer parçalar önerir. Akla gelebilecek bir uygulama, en sevdiğiniz müziği herhangi bir kablo olmadan evinizdeki çeşitli hoparlörlere dağıtmak için Bluetooth teknolojisini kullanan internet özellikli bir radyo cihazı olabilir. Hangi odaya giderseniz gidin, sevdiğiniz müzikler size eşlik edecek. Bu teknolojiye çok odalı ses adı verilir.

Bulut bilişim

“Bulut bilişim” kelimesi en iyi “veri bulutu” olarak çevrilebilir. Aslında başka bir hizmet tarafından kullanıma sunulan bir sunucudaki depolama alanıdır. İnternet üzerinden erişim verilerinizle erişebilir ve istediğiniz tüm verileri, örneğin resim, video, metin ve müzik orada depolayabilirsiniz. Bunun avantajı, verilerinize erişim verilerinizle internete bağlı herhangi bir cihazdan erişebilmenizdir. Böylece her zaman akıllı telefonunuzla yanınızda olur ve istediğiniz zaman ona erişebilirsiniz.

Akıllı ev uygulamaları

Akıllı bir evdeki birçok uygulama internette çalışır. Bu, yakında evde olacağınızı biliyorsanız, dışarıdayken ısıtmayı açmanızı mümkün kılar. Yüklü video kameralarla evde neler olup bittiğini akıllı telefonunuzdan izleyebilirsiniz. Akıllı su ve duman alarmları ile su hasarı olabileceğinden veya yangın çıkabileceğinden nem veya duman tespit edilirse cep telefonunuzda uyarılar alırsınız. Olanaklar artıyor ve bu uygulamaların tümü İnternet üzerinden çalışıyor.

Özetle internet üzerinden çalışan uygulamaların her geçen gün daha değerli hale geldiği söylenebilir. Sonuç olarak, daha fazla verinin kısa süreler içinde aktarılması gerekiyor. Ancak, mevcut internet bağlantıları saniyede yalnızca sınırlı miktarda veri aktarabilir. Bu nedenle geleceğe dönük bir internet bağlantısı seçilmelidir. Şu anda mevcut olan en iyi bağlantılar fiber optik kablolarla gerçekleştirilebilir.

Şişli İnternet Sistemleri |İnternet bağlantıları

İnternette neyle gezinmenin en hızlı yolu nedir, kısaltmalar nelerdir ve farkları nelerdir?

Aşağıda, İnternet’e bağlanabileceğiniz mevcut mevcut teknolojilere genel bir bakış sunacağız.

DSL

DSL, aboneler için dijital bağlantı hattı olarak Almanca’ya da çevrilebilen “Dijital Abone Hattı” anlamına gelir. Bu tür bir bağlantı hala çok yaygındır, ancak nispeten yavaştır.

VDSL

VDSL, DSL teknolojisinin daha da geliştirilmiş halidir ve biraz daha yüksek veri iletimi sunar. Tüm DSL teknolojilerinde olduğu gibi, telefon bağlantısı bakır kablo üzerinden iletilir.

VDSL vektörü

Vektör belirleme, DSL teknolojisindeki en son gelişmedir ve bazı durumlarda halihazırda fiber optik kablolar gerektirir ve bunların yalnızca kablo dallanma noktalarına kadar döşenmesi gerekir. En hızlı DSL çeşididir, ancak fiber optik hatlarla saf bir bağlantı kadar hızlı değildir.

Radyo ağı (LTE)

Belirli bir veri şartına göre kısıtlanmayan sözleşmeler olmadığı için radyo ağları çoğunlukla akıllı telefonlar için kullanılır. Bununla birlikte, bir radyo ağı için nispeten hızlıdır ve radyo teknolojisi nedeniyle bir kablodan bağımsızdır.

Kablo bağlantısı üzerinden internet

Telefon bağlantısı kablosu yerine, bu teknoloji kablolu televizyon sağlayıcısından alınan koaksiyel kabloyu kullanır. Nispeten hızlıdırlar ve zaten kentsel alanlarda her yerde bulunurlar. Dezavantaj: Bu ağda aynı anda ne kadar çok kullanıcı gezinirse, her birey için o kadar yavaş olur.

Fiber optik / fiber optik FTTH

En modern ve hızlı bağlantı fiber optik teknolojidir. Fiber optiğin tam potansiyelinden yararlanabilmesi için, binaya (FTTB – binaya fiber) veya daireye (FTTH – eve fiber) döşenmesi gerekir. Optik fiber, geleceğe yönelik bir İnternet bağlantısı olarak kabul edilir ve çok hızlıdır.

Mbit cinsinden hız :

DSL : saniyede 16 Mbit’e kadar

VDSL :saniyede 50 Mbit’e kadar

VDSL Vect. : saniyede 100 Mbit’e kadar

Radyo ağı (LTE) : saniyede 100 Mbit’e kadar

Kablolu internet : saniyede 400 Mbit’e kadar

Fiber optik (FTTH)saniyede 1.000 Mbit’e kadar

Fiber optik internet

Fiber optik kabloların neredeyse ışık hızında (saniyede 300.000 kilometre) ışık darbeleri olarak veri iletebildiğini biliyor muydunuz? Bu nedenle, fiber optik kablolara optik dalga kılavuzları (LWL) demeti de denir. Örneğin DSL bağlantıları için kullanılan şimdiye kadar kullanılan bakır kabloların aksine, optik fiberler artık veri aktarımı için elektronları değil, fotonları kullanıyor. Bu, verilerin bir tür Mors kodunda ışık darbeleri kullanılarak optik fiber aracılığıyla iletildiği anlamına gelir. Bu, transferin önemli ölçüde daha hızlı gerçekleşmesini sağlar.

Sağlayıcıya ve bulunduğunuz bölgeye bağlı olarak, fiber optik veri hızları saniyede 200 ila 1.000 Mbit arasında değişebilir. Özel İnternet erişimi için daha gerçekçi ise 200 MBit’dir. Yanlış anlaşılmaların ortaya çıkmaması için: DSL veya VDSL ile bile, veri fiber optik hatlar üzerinden iletilebilir, ancak bu fiber optik hatlar ana dağıtıcıda durur. Oradan bakır kabloyla evinize iletilir ve bu da iletimi çok yavaşlatır. Bu yüzden FTTH kısaltması da var. FTTH terimi “Eve Kadar Fiber” anlamına gelir ve bakır kablolar olmadan “evinize cam elyafı” gibi bir anlama gelir. Yani seçiminiz size aitse, fiber FTTH’yi tercih edin.

Peki bu internet hızına ne için ihtiyacım var? Şu anda, tüm yaygın standart uygulamaları sorunsuz bir şekilde çalıştırmak için 16-50 Mbit ile geçebilirsiniz. Halihazırda 4K teknolojisini ve / veya 3D teknolojisini kullanan birçok televizyon olduğu gerçeği göz önüne alındığında, ileride desteklenen çözünürlüklerde programları almak için önemli ölçüde daha yüksek miktarda veriye ihtiyaç duyulacağı hızla ortaya çıkıyor. Aynısı konuşmalar, akışlar, oyunlar veya daha sonra yeni olanaklar sunan gelecekteki diğer hizmetler gibi diğer teknolojiler için de geçerlidir.

Önerimiz: Gelecekte İnternet bağlantınızın keyfini çıkarmaya devam edebilmek için fiber optik teknolojiyi kullanın. Bu konuda size tavsiyelerde bulunmaktan mutluluk duyarız. Bizimle bunun hakkında konuşun.

Fiber optik kabloların avantajları

daha büyük bant genişliği / daha hızlı aktarım hızı

müdahaleye daha az eğilimli

Hiçbir sinyal yayınlanmadığı için veri güvenliği kablo versiyonlarından daha yüksektir.

Bakır kabloları etkileyen birçok çevresel faktörün fiber optik üzerinde hiçbir etkisi olmadığı için veri güvenilirliği artar

Çok düşük veri kaybı oranı ile sinyaller uzun mesafelerde kayıpsız taşınabilir

Şu anda en iyi iletim türü olduğu için büyük ölçüde geleceğe yöneliktir

Daha basit test yöntemleriyle kontrol etmek daha kolay

Fiber optik kabloların dezavantajları

Bakır kablolarla karşılaştırıldığında, fiber optik kablolar mekanik etkilere karşı daha hassastır ve bükülmemeleri gerekir. Ancak kablolar evinize güvenli bir şekilde yeraltında olduğu için bu nokta ciddi değildir.

Fiber optik kablolar her yerde bulunmaz ve çoğu durumda mülk sahibinden ek ödeme gerektirir.

Mevcut İnternet sağlayıcılarının sayısı şu anda fiber optiklerin seçimi ile sınırlıdır.

Güçlendirme durumunda, daha önce evinizde interneti dağıtmak için kullanılan donanım artık kullanılamayabilir.

Biz bunu sizin için yapabiliriz

Şişli internet sistemleri servisi olarak , İnternet bağlantısı olsun veya olmasın, elektrikli cihazların bağlantısı, kablolanması ve ağ ile ilgili tüm çözümleri sizin için uygulayabiliriz.

Kapı zili ön kapınızda çalar ve cep telefonunuzda kimin çalıp sizinle konuştuğunu görmek ister misiniz? Yaparız! Sabahları internet radyosunda uyanmak ve yatak odasından banyoya gittiğinizde haberleri duymaya devam etmek ister misiniz? Yaparız!

Elbette bunlar sadece örneklerdir – gereksinimleriniz ne olursa olsun ve birbirinizle ağ kurmak istediğiniz ne olursa olsun – mümkünse bunu sizin için uygulayabiliriz. Biz için güncel ve ürünlerin pazarda iyi bir genel bakış var. Bu, size sadece mümkün olan en iyi şekilde tavsiyede bulunamayacağımız, aynı zamanda size özel çözümler için öneriler sunabileceğimiz anlamına gelir.

Bizimle konuşun – uzun yıllara dayanan tecrübemize dayanarak, her şeyin daha sonra istediğiniz şekilde çalıştırılabilmesi için kurulum ve ağ oluşturuyoruz.

İpuçları

Bu konuda sizin için hala bazı ipuçlarımız var.

Bir WLAN bağlantısıyla (Kablosuz Yerel Alan Ağı; serbestçe çevrilen kablosuz yerel ağ), İnternet, evin herhangi bir yerinde bir radyo sinyali ile kullanılabilir. Modern yönlendiricilerle zaten yüksek olan aralık, amplifikatörler kullanılarak neredeyse isteğe göre genişletilebilir.

Kapsama alanındaki diğer kişilerin bağlantınızı kullanamaması için bir WLAN ağı kesinlikle şifrelenmelidir.

WLAN ağının neden olduğu elektrosmog ve yüksek frekanslı elektromanyetik alanlar tespit edilemez

Şişli’de ki Servis Hizmetlerimiz

Bir yanıt yazın