7/24 ACİL ELEKTRİKÇİ

0537 375 84 48

Şişli Uyducu | Yıldırım Elektrik Uydu Sistemleri


Şişli Uyducu | Televizyon ve antenler için elektrik tesisatçısı

Türkiye’de oturma odalarındaki TV köşeleri son birkaç yılda önemli ölçüde değişti: hantal tüplü TV çoktan yerini modern düz ekran TV’ye bıraktı. Bu değişime, analogdan dijital televizyon alımına geçiş de eşlik ediyor.

O zamanın TV köşeleri, tıpkı yayıncılık gibi, çok gelişti.

İçindekiler:

Uydu sistemi | Uydu alıcıları

Kablolu televizyon ( Kablolu TV )

İnternet televizyonu ( Digital TV )

Medya kitaplıkları ve akış hizmetleri

Bizden Destek alın!

İçindekiler

Şişli Uyducu | Uydu sistemi / uydu alıcısı

Uydu TV: işletme maliyetleri olmayan çeşitli kanalları izlememize olanak sağlar.

Yerel halk “Uydu sistemi” der, uzmanlar bu teknolojiyi DVB-S olarak adlandırır ve uydu anteni ile dijital alım teknolojisi anlamına gelir. Dijital uydu alımı iki önemli avantaj sunar. Bir yandan, çok çeşitli programlar var: aynanın hangi uyduya – uzmanın çanağı çağırdığına göre – hedeflendiğine bağlı olarak, birkaç yüz istasyon alınabilir.

Türkiye’de yaygın olan TÜRKSAT ve HORTBİRD uyduları ile bunlar örneğin yaklaşık 1000 den fazla TV ve radyo program vardır. Diğer bir avantajı da uygun bir alıcı ile HDTV (Yüksek Çözünürlüklü Televizyon) kanallarını alma imkanıdır. Bu televizyon standardıyla, önemli ölçüde daha fazla görüntü bilgisi iletilir ve bu da görüntünün düz ekran bir televizyonda daha ayrıntılı görünmesini sağlar.

Gerekli ekipman

DVB-S sinyallerini almak için bir dijital uydu sistemi gereklidir. Böyle bir sistem, bir uydu aynasından, aynaya monte edilmiş alıcı birimden (teknik terim: LNB) ve 8’den fazla katılımcıya hizmet verilecekse bir çoklu anahtardan oluşur.

Ek olarak, her katılımcının uygun bir alıcıya ihtiyacı vardır. Bazı düz ekran televizyonların içinde bu “DVB-S tuner” bulunur. Durum böyle değilse, televizyona ek bir cihaz olarak bir uydu alıcısı bağlanmalıdır.

Avantajları

yaklaşık 1000 + TV ve radyo programı

HTDV alımı mümkündür

Aylık maliyet yok

Dezavantaj

Dahili uydu alıcı televizyon değilse: her televizyon için bir uydu alıcısı gereklidir

Bir uydu çanağının montajı gerekli

Örneğin gök gürültülü fırtınalar veya yoğun kar yağışı sırasında arızaya koşullu duyarlılık

Kablolu televizyon ( Kablolu TV)

DVB-C: kablo yoluyla alım: düşük satın alma maliyetleriyle dijital televizyon

Dijital kablolu televizyon alabilmek için,  kablolu ağ sağlayıcısından biriyle bir sözleşme yapılması gerekir. Bunlar Türksat, Vodafone Tv, Dsmart ve Tivibu’dur. Sağlayıcıya bağlı olarak, normal kalitede 250’ye kadar dijital kanal (SDTV – Standart Tanımlı Televizyon) ve ayrıca bazı yüksek çözünürlüklü HDTV kanalları kablo ağına beslenir.

DVB-C en büyük avantajını en başından itibaren gösterir: Düşük alım maliyetleri, özellikle kurulum sırasında bu tür alımları çekici hale getirir. Ancak, aylık sözleşme ücretleri olduğu unutulmamalıdır. Ek olarak, her katılımcının DVB-C almak için uygun bir uydu alıcıya ihtiyacı vardır.

Bazı düz ekran televizyonlarda, genellikle DVB-C tuner olarak adlandırılan ve zaten kalıcı olarak takılı uydu alıcısı vardır. Aksi takdirde, televizyona ek bir cihaz olarak bir DVB-C alıcısı bağlanmalıdır.

Faydaları

düşük edinim maliyetleri

Uydu alımından daha az sayıda kanal olsa bile HTDV alımı mümkündür

Giderek daha modern televizyonlar otomatik olarak bir DVB-C alıcısı entegre etti

Dezavantaj

Aylık Fatura ( Ödeme )

Televizyona entegre değilse: Her alıcı için “set üstü kutu” adı verilen bir alıcı gerektirir.

Şişli uyducu olarak binanızda mevcut altyapınız yok ise kablo çekimi için bizden destek alabilirsiniz.

İnternet televizyonu

IPTV: İnternet üzerinden televizyon

IPTV, “İnternet Protokol Televizyonu” nun kısaltmasıdır ve DSL bağlantısı üzerinden televizyonu tanımlar. IPTV, televizyon alımı için nispeten yeni bir teknolojidir. Sinyaller İnternet üzerinden iletildiğinden, iyi bir bant genişliği bir ön koşuldur, bu da bu tür bir iletimin ancak geniş bant bağlantılarının yayılmasıyla mümkün olduğu anlamına gelir.

IPTV alımı için, doğrudan ilgili sağlayıcı tarafından size sunulan uygun bir alıcıya ihtiyacınız vardır (kiralama veya satın alma mümkündür). Bu, programların kaydedilmesi gibi ek işlevlere sahip optimize edilmiş bir sistem sağlar.

Medya kitaplıkları ve akış hizmetleri

Sky, Amazon Prime, Netflix, PuhuTv, Exxen vb.

İnternet üzerinden birçok ek televizyon teklifi alınabilir. ARD medya kütüphanesi gibi tanınmış yayıncıların birçok medya kütüphanesi vardır. Pek çok yayıncı, bu tür platformlar aracılığıyla daha önce yayınlanmış olan dizileri de sunmaktadır. Yani bir diziyi orijinal yayın tarihinde kaçırmış olsanız bile izlemek mümkün.

Bunun diğer örnekleri, aylık ücret ödemeniz gereken tanınmış ücretli hizmetler Netflix veya Amazon Prime’dır. Bu, filmlerin ve dizilerin televizyonda canlı yayınlanmasına izin verir. Bu tür iletime “akış ortamı” denir. Modern televizyonlar (akıllı TV) halihazırda İnternet’teki en popüler hizmetlerin kullanılabileceği mini uygulamalara (uygulamalar) sahiptir. Ek olarak, tüm televizyon kanalları için program bilgilerinin görüntülenmesi gibi ek işlevlere de erişebilirsiniz.

Tüm bunları kullanmak için televizyonların bir WiFi ağına bağlı olması gerekir. Verileri kablosuz ağ üzerinden, örneğin kendi bilgisayarınızdan almak ve oynatmak da mümkündür. Akıllı bir TV’niz varsa, TV programlarınızı nasıl aldığınız önemli değildir. TV’niz İnternete WLAN erişimi ile bağlı olduğu sürece bu hizmetleri kullanabilirsiniz. Smart TV’niz yoksa, bu hizmetleri belirli alıcı kutuları aracılığıyla da kullanabilirsiniz. Amazon Prime örneğinde, bu bir Fire TV çubuğu veya Primebox olacaktır. SKY gibi belirli hizmetler, abonelik aldığınızda aldığınız kendi özel kod çözücü kutularını da gerektirir.

Bizden Destek Alın !

Modern ve geleceğe dönük bir televizyon programı için

Şişli uyducu olarak, Özel bir evde, apartman binasında veya ticari bir mülkte makul bir resepsiyon isteyip istemediğinize bakılmaksızın, planlama, yeni kurulumlar ve tadilatlarla size hızlı ve profesyonel bir şekilde yardımcı olabiliriz. Size kapsamlı bir şekilde tavsiyelerde bulunacak ve bulunduğunuz yere ve yaşam durumunuza özgü birçok avantaj ve dezavantaj hakkında size genel bir bakış sunacağız.

Kapalı bir TV sisteminde on veya daha fazla katılımcıya ihtiyacınız var mı? Artan hava etkilerine bağlı kesintilere karşı koruma Yükseltme mi yoksa sinyal işleme mi? Yoksa kablodan modern bir uydu sistemine dönüştürmeye mi ihtiyacınız var? Her ne ise: bize gelin, Sana yardımcı olacağız.

Bir yanıt yazın