7/24 ACİL ELEKTRİKÇİ

0537 375 84 48

Ev için rüzgar enerjisi ! | Rüzgar Türbini elektrik üretimi

Ev için rüzgar enerjisi ülkemizde çok tercih edilen bir yöntem olmasada güneş enerjisine alternatif olarak rüzgar enerjisini kullanabiliriz.

Rüzgar enerjisi sağlamak için rüzgar türbinine ihtiyacı var. Bunlar genellikle maksimum 5 kW güce sahiptir ve yaklaşık 20 ila 30 metre yüksekliğindedir . Çatıya bir sistem kurmayı düşünüyorsanız, ev çatıları için rüzgar türbinlerinin 1 kW’tan fazla güç üretmediğini unutmamalısınız. Bu nedenle, rüzgar enerjisi projesinin birkaç yıl sonra yeterli kapasitede olması ideal olacaktır, uygun planlama gerektirir.

Ev İçin Rüzgar Enerjisi : ” Rüzgar Enerjisini  Kullanma Hakkında Temel Olarak Bilmeniz Gerekenler “

Bir rüzgar santrali kurmak isteyen herkesin önceden açıklığa kavuşturması gereken bir şey, bu projeyi ilk etapta ele almak istemenin sebebidir. Tabii ki rüzgar enerjisi öncelikle evler için elektrik üretmeli, bu kadar açık. Ancak sistemin nihayetinde ne kadar enerji üreteceği ve projenin nasıl doğru şekilde uygulanacağını düşünmek de önemlidir.

Rüzgar enerjisini evde kullanma kavramının olumlu yönleri açıktır: Enerji tedarikçilerinden bağımsız hale gelirsiniz, kendinize elektrik sağlayabilir ve paranızı geleceğe görece güvenli bir şekilde yatırabilirsiniz. Aynı zamanda, rüzgar enerjisi genellikle evler için yüksek bir getiri sağlar ve iklimin korunmasına etkili bir katkıda bulunur – en önemlisi, bu aynı zamanda vicdanınızı da rahatlatır.

Bir Rüzgar Santrali İnşa Etmek – Buna Ne Zaman Değer?

Temel olarak, evde rüzgar enerjisini kullanmak istiyorsanız, inşaatın değip değmeyeceğini önceden dikkatlice hesaplamalısınız. Örneğin rüzgar enerjisi maliyetleri en azından orta ve uzun vadede tedarikçinin enerji fiyatının altında olmalıdır.

Ancak, gelecekte enerji fiyatlarının keskin bir şekilde artmaya devam edeceği varsayılmaktadır, bu nedenle rüzgar enerjisini kendiniz kullanarak maliyetlerden tasarruf etmeyi kesinlikle düşünmeye değer. Hatta uzmanlar elektrik fiyatlarının 10 yıl içinde kWh başına Fiyatın 30 kat civarı artış  olacağından şüpheleniyorlar .

Bir yanıt yazın