7/24 ACİL ELEKTRİKÇİ

0537 375 84 48

Rustik ampul nedir? Çeşitleri ve kullanım alanları

Rustik Ampul Nedir? ( Filamentli ampul )

Rustik Ampul Nedir? Renk Sıcaklığı

Led filament ampuller olarak da bilinen rustik ampuller, 1800K-3000K arasında değişen çok çeşitli sıcak renk sıcaklıkları sunar. Bir mum ışığına çok benzeyen bu ampuller, herhangi bir alana yumuşak bir parlaklık sağlar. Görev aydınlatması için ideal olmasalar veya bir çalışma alanını aydınlatmak için kullanılmasalar da restoranlar, otel lobileri, barlar ve daha fazlası için mükemmel ortam aydınlatması sağlarlar!

Rustik ampuller, sarkıt lambalar, avizeler ve çeşitli duvara monte armatür türleri gibi dekoratif armatürlere harika eklemeler yapar. Misafirlerinizin dikkatini çekmenin yanı sıra, bu ışıklar dekorunuzu tamamlamanıza yardımcı olur.

İçindekiler

Rustik ampul Nedir? Renk Sıcaklığı Seçmek

Rustik Ampul renk sıcaklığı

Bir renk sıcaklığı seçmek, tamamen elde etmeye çalıştığınız ortamın türü ile ilgilidir. Sıcak bir kehribar parıltısı daha rahat bir alan yaratmak için ideal olsa da, parlak beyaz ışık konsantrasyon için mükemmeldir.

Renk sıcaklığı Kelvin (K) cinsinden ölçülür ve bir ampulden yayılan beyaz ışığın tonunu veya tonunu belirlemek için kullanılır. Sıcaklıklar, sıcak mum ışığı tonundan (1.000K) parlak gök mavisi ışık tonuna (10.000K) kadar bir ölçekte ölçülür ve ölçekteki her ton farklı bir ambiyans sağlar.

Edison ampuller, akkor ampulün renk sıcaklığına benzer (2.000K – 3.000K) sıcak, samimi ve rahatlatıcı bir ortam oluşturur.

Edison Ampulleri ile Dekorasyon

Çeşitli renk kaplama seçenekleri arasından seçim yapabileceğiniz birçok farklı stil seçeneği vardır. Bu ışıklar romantik, davetkar ve herhangi bir alanı yükseltebilir. Edison ampulleri, dış mekan teraslarını, giriş yollarını ve patikaları aydınlatmak için idealdir.

İster otel lobiniz için sıcak bir ışığa, ister çatı bahçenizin etrafındaki mükemmel yumuşak parıltıya ihtiyacınız olsun, Edison ampuller, alanınıza mükemmel miktarda drama katacak şık bir yükseltme sunabilir.

Ahşap masalar, zarif duvar dekoru ve eklektik tavan armatürleri gibi birkaç diğer vintage aksanla birleştiğinde, bu antika ışıklarla sıcaklığı artıracağınızdan emin olabilirsiniz.