7/24 ACİL ELEKTRİKÇİ

0537 375 84 48

Ortabayır Elektrikçi | Servis Hizmetleri

Ortabayır Elektrikçi | Biz senin için buradayız.

Elektrik sigortanız attıysa , telefon sistemi artık son teknoloji ürünü değilse veya evin elektrik sisteminin acilen elden geçirilmesi gerekiyorsa ne yapmalı? Mağazamızda sadecede çok çeşitli markalı cihazlar değil, aynı zamanda aradığınız servis ve tavsiyeleri de bulacaksınız.

Elektrik tesisatı, telekomünikasyon, BT ağları ve kablo bağlantıları ile ilgili tüm sorularınız için güvenilir ortağınızız. Elektrikli cihazlar ve ticari makineler satın alırken, size uzman tavsiyesi vereceğiz ve enerjiden en iyi şekilde nasıl tasarruf edebileceğiniz konusunda size pratik ipuçları vereceğiz. Deneyimlerimize güvenebilirsiniz. Bizi ziyaret edin ve kendiniz görün.

Sizi dört gözle bekliyoruz!
Ortabayır Elektrikçi Ekibiniz

İçindekiler

Ortabayır Elektrikçi Servisi | Tesisat

Kesinlikle daha fazla konfor

İyi düşünülmüş elektrik tesisatları akıllı ev uygulamaları gibi modern elektronik hizmetlerin tüm avantajlarından tam olarak yararlanmanız için size mümkün olan en iyi koşulları sağlar. Ek olarak, profesyonelce yürütülen elektrik tesisatları ve koruyucu prizler sayesinde tüm elektrik çevre birimlerinizin ve üzerinde çalışan kişilerin güvenliğini artırır. İster ticari sektörde, ister endüstriyel binalarda veya konutlarda – planlama ve devreye almadan işlevsel olarak güvenilir elektrik tesisatlarının profesyonel bakımına kadar yetkin ortağınız biziz. Bize Ulaşın!

Ortabayır Elektrikçi | Güvenlik sistemleri

Evinizi tehlikeden koruyun

Modern güvenlik teknolojisi – sizin için önemli olanı korur

Yıldırım çarpması veya kuvvetli hava koşulları gibi doğal risklere karşı güvenlik önlemleri alınmalıdır. Öte yandan hırsız gibi istenmeyen ziyaretçilere karşı. Özellikle karanlıkta şaşırtıcı ışık sağlayan alarm sistemleri veya hareket dedektörleri, güvenlik kamera sistemleri hırsızlık kurbanı olma riskini azaltır.

Uydu kurulumu: evinizde harika eğlence

Çoğu insanın boş zamanlarında ve bilgi toplamak için televizyon izliyor. Heyecan verici filmler, heyecan verici diziler ya da bilgilendirici haber programları boş zaman aktivitelerinin önemli bir bölümünü temsil eder, ancak bunun için sadece televizyon yeterli değildir. Uzman şirketimizde size uydu kurulumu için uygun bir hizmet sunuyoruz.

Sinyal iletimi için farklı teknikler

TV izleyebilmek için vericiden gelen ilgili sinyali televizyonunuza iletmek gerekir. Bunun için çeşitli iletim teknolojileri kullanılabilir. Televizyon alımının tipi, programların çeşitliliği, sinyal kalitesi ve ilgili maliyetler üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Bu nedenle, ilk adım her zaman TV alımı için uygun bir teknoloji seçmektir.

Anten aracılığıyla TV

Televizyonu anten yoluyla almak, en eski iletim teknolojisidir ve on yıllardır kullanılmaktadır. 2017’de yeni DVB-T2 standardının piyasaya sürülmesinden bu yana, dijital iletim teknolojisi kullanılmaktadır. Sadece TV kanallarının sayısı artmadı. Ek olarak, iletim kalitesi iyileştirildi. Prensip olarak, bunun için herhangi bir ücret alınmaz. Ancak özel kanalları da anten üzerinden izlemek istiyorsanız ücretli abonelik yaptırmanız gerekiyor.

Kablolu televizyon

Kablolu televizyon, çok çeşitli kanallar ve iyi iletim kalitesi ile karakterizedir. Ancak, bu şekilde TV izlemenin bedeli vardır.

Uydu üzerinden alınan TV

Popüler bir alternatif, uydu üzerinden televizyon alımıdır, sadece ücretsiz bir tekliften faydalanmazsınız. Ek olarak, kanal çeşitliliği özellikle fazladır. Hatta bu şekilde yabancı TV yayını bile alabilirsiniz. Buradaki tek dezavantaj, biraz daha yüksek kurulum maliyetleri ve gök gürültülü fırtınalar sırasında zayıf alımdır.

IPTV: İnternet üzerinden televizyon

En yeni alternatif IPTV’dir. İnternet üzerinden televizyon alımı. Buradaki olasılıklar çok çeşitlidir: Çeşitli yayın hizmetleri ve geleneksel TV istasyonlarının programlarını İnternet üzerinden ileten sağlayıcılar vardır. Bunun maliyetleri çok farklı. Sinyali televizyonunuza iletmek için genellikle özel bir alıcı gereklidir.

Tv alımı: dikkatli planlama önemlidir

Evinize televizyon alıcı ekipmanı kurarken dikkatli planlama çok önemlidir. Tarif edilen alım tekniklerinden sadece birini seçmenize gerek yoktur. TV’yi nereye monte etmek istediğinizi de dikkatlice düşünmeniz önerilir. Genişletme seçenekleri için plan yapmak da yararlıdır. Örneğin, daha sonra yatak odasına veya çocuk odasına da televizyon yerleştirilmesi mümkündür. Bu bağlantıları en baştan dikkate alırsanız, daha sonra daha az kurulum çabasından yararlanacaksınız.

İyi TV alımı için doğru ortak

TV alımı için bir cihaza ihtiyacınız varsa, uzman elektrikçimiz doğru kişidir. Çeşitli alım teknolojilerinin avantaj ve dezavantajlarını size açıklamaktan ve bağlantıların gerekli olduğu yerleri sizinle birlikte planlamaktan mutluluk duyarız. Ayrıca profesyonel uygulama ile kusursuz televizyon yayını sağlıyoruz.

LED aydınlatma: düşük enerji tüketimli ışık kaynağı

Yüksek seviyede yaşam konforu için iyi aydınlatma şarttır. Ofiste de yüksek verimlilik sağlamak için ışık büyük önem taşımaktadır. Aydınlatma için çeşitli ışık kaynakları kullanılabilir. LED lehine karar verirseniz, sayısız avantajdan yararlanırsınız.

LED aydınlatmanın avantajları nelerdir?

Kısaltma LED’i  led light emitting diod anlamına gelir. Bunun Türkçe ifadesi ışık yayan diyottur. Bunlar, üzerlerine elektrik akımı uygulandığında ışık yayan yarı iletken elemanlardır. Bu, akkor lambalardan veya enerji tasarruflu lambalardan tamamen farklı bir teknolojidir.Aşağıdaki bölümlerde size sunacağımız sayısız avantajdan yararlanabilirsiniz.

LED ile enerji tasarrufu yapın

LED lamba ile aydınlatma lehine konuşan en önemli husus yüksek verimliliğidir. Bu nedenle, onunla çok fazla enerji tasarrufu yapabilirsiniz. Örneğin bir akkor lamba bir filamanı ısıtmalı ve böylece onu parlatmalıdır. Enerjinin çoğu ısıya ve sadece küçük bir yüzdesi ışığa dönüştürülür. Enerji tasarruflu lambalarla, ışık çıkışı halihazırda önemli ölçüde daha yüksektir. Bununla birlikte, bu bağlamda, LED’ler önemli ölçüde daha iyi değerlere sahiptir, böylece daha fazla enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Uzun ömür

LED aydınlatmanın bir diğer avantajı da uzun ömürlü olmasıdır. Yüksek kaliteli LED lambaların yanma süresi yaklaşık 50.000 saattir ve sık sık açılıp kapatılsalar bile problem yaşamazsınız. Bu sadece maliyetleri düşürmekle kalmaz, aynı zamanda bakım çabalarını da azaltır.

LED: Zararlı maddeler içermez

Cıva içeren enerji tasarruflu lambaların aksine, LED’ler tamamen zararlı maddeler içermez. Bu, çevrenin korunmasına yardımcı olur ve imha etmeyi kolaylaştırır.

Küçük tasarım – ışık adaları ve dolaylı aydınlatma için ideal

Işık yayan diyotlar yalnızca birkaç milimetre boyutundadır. Bu size aydınlatma için çok çeşitli tasarım seçenekleri sunar. Örneğin, özellikle çekici olan küçük ışık adaları yaratabilirsiniz. LED’ler ayrıca dolaylı aydınlatma için idealdir. Çoğu insan, ışığın doğrudan odaya atılmaması, ancak tavandan yansıtılması çok hoş olur. Bu nedenle dolaylı aydınlatma, yüksek düzeyde yaşam konforuna katkıda bulunur.

Her aydınlatma moduna uygun

LED lambalar farklı ışık renklerinde mevcuttur. Bu nedenle, onunla kolayca uygun bir aydınlatma ortamı yaratabilirsiniz. Örneğin ofis için üretkenliği artıran daha soğuk bir açık renk kullanabilirsiniz. Oturma odasında ise, tercihen dolaylı aydınlatma ile birlikte daha sıcak bir tonda rahat bir aydınlatma atmosferi yaratabilirsiniz.

Flicker-free ışık

Işık titriyorsa, bu çok rahatsız edicidir. Bu etki genellikle akkor ve enerji tasarruflu lambalarda bir süre sonra ortaya çıkar. Bununla birlikte, aydınlatma için ışık yayan diyotlar kullanırsanız, pratikte kırpışmasız bir ışıktan faydalanırsınız.

Herhangi bir dezavantaj var mı?

LED lambalarla aydınlatmanın birçok avantajı vardır. Bununla birlikte, birçok kullanıcı dezavantajları olup olmadığını merak etmektedir. Her şeyden önce, yüksek maliyetlerden bahsedilmelidir. LED ışıklar, akkor ve enerji tasarruflu lambalardan önemli ölçüde daha pahalı olabilir. Ancak son yıllarda fark önemli ölçüde azaldı. Burada belirtilmesi gereken bir diğer nokta da kısılabilirliktir. Sıradan LED lambalar kısılamaz. Bunun için çok daha pahalı olan özel tasarımlara ihtiyacınız var.

Uzman şirketiniz tarafından LED aydınlatmanın planlanması ve uygulanması

Enerji tasarrufu yapmak, kirletici içermeyen bir ışık kaynağı kullanmak ve farklı ışık renklerinde endirekt aydınlatmanın avantajlarından yararlanmak istiyorsanız, LED aydınlatma sizin için doğru seçimdir.Uzman şirketimizde size bu konuda tavsiyelerde bulunmaktan mutluluk duyarız. Planlamayı ve Kurulumu bize bırakın.