7/24 ACİL ELEKTRİKÇİ

0537 375 84 48

Milwaukee kim kurdu? Milwaukee Tarihi

Milwaukee kim kurdu? Milwaukee tarihi hakkında bu makalemizde detaylı bir şekilde işledik.

Bu, I.Dünya Savaşı’nın sonuna kadar uzanan bir geçmişi olan bir markadır. Henry Ford, montajı için hafif bir elektrikli matkaba ihtiyaç duyduğunda, bu şirkete gitti. Ana şirketi bir yangında yıkıldığında, birçok kişi bunun son olacağını düşündü. Bunun yerine, kurucusunun liderliğinde şirket büyüdü ve başarılı oldu. Bugün, yenilikçi bir üne, geleneğe ve birçokları arasında sadık bir takipçi kitlesine sahip bir markadır.

Başlangıç

1918’de, Birinci Dünya Savaşı sona ermeye başladı ve otomotiv efsanesi Henry Ford, taşınabilir, kompakt, hafif bir power ”matkap yapabilecek birini aramaya başladı. Bu çağdaki birçok matkap, büyük hacimli ve ağırdı. Ford biraz daha yönetilebilir bir şey ve aynı zamanda herhangi bir işçinin kullanabileceği bir şey istiyordu. AH Petersen adında genç bir Wisconsin üreticisi bu zorluğu kabul etti ve ünlü olarak Hole-Shooter olarak bilinen bir araç yarattı.

Elektrikli alet endüstrisinde devrim yarattı. Sadece beş pound ağırlığındaydı ve bir Westinghouse motoruyla çalıştırılıyordu. Sadece tek elle çalıştırılan ve ağır işler için yeterince güçlü olan ilk elektrikli matkaptı. Ford onu sevdi ve aletleri sipariş etti. Dört yıl sonra 1922’de Petersen, AH Petersen Şirketini ve üretim tesisini oluşturmak için arkadaşı ve iş ortağı Albert F. Seibert ile bir araya geldi. Ne yazık ki, yalnızca bir yıl sonra, AH Petersen Şirketi, yıkıcı bir yangında tamamen yok edildi. Bu ve küçük bir durgunluk sayesinde, AH Petersen Şirketi iflas etti ve kapılarını kapattı.

Küllerden

Yangın Petersen Şirketini yok ettikten sonra pek çok kişi işi bırakacağını söylese de, Albert Seibert sıfırdan başlamaya ve başka bir girişimde bulunmaya karar verdi. Şirketin kalan varlıklarını açık artırmada satın aldı ve şirketin adını Milwaukee Electric Tool Corporation olarak değiştirdi. Seibert’in hedefi, delik delicinin satış potansiyelini tam olarak gerçekleştirmekti, ancak önce şirketini ayağa kaldırmak için alet onarımına güvendi.

Milwaukee’nin küçük Araştırma ve Geliştirme ekibi, belirli araçların zayıf yönleri hakkında bilgi toplamaya başladıkça, daha uzun süre dayanacak şekilde tasarlanmış ve öncekilerden veya rakiplerinden daha iyi performansa sahip kendi araçlarını oluşturmaya başladılar. Sonunda, yeni ve geliştirilmiş delik açma makinesi, metal ve otomotiv çalışanları için bir zorunluluk haline geldi.

Buhran ülkenin büyük bir bölümünü etkilemiş olsa da Milwaukee Tools, 1930’da aletlerini hükümetin şartnamesine geçirerek bu fırtınayı atlatmayı başardı. Daha sonra aletlerini deniz standartlarına çevirdi. 1935 yılında şirket, ankrajları betona batırmak için hafif bir ¾ ”elektrikli darbeli matkap geliştirdi. Genel pazarda hızlı bir başarı haline geldi.

Savaş ve Milwaukee Araçları

II.Dünya Savaşı sırasında, ağır iş yükü, savaş zamanı üretimi için hafif elektrikli aletlere olan talep arttı. Milwaukee, aletlerinin yeterince güçlü olduğundan ve aynı zamanda kolayca kullanılabildiğinden emin olmak için daha da sıkı çalışmaya başladı. Kısa süre sonra, delik atıcı, ABD Donanması’ndaki askeri uçak ve gemilerin üretimi için hayati önem kazandı.

Savaş Sonrası Patlama

Milwaukee Tools II. Dünya Savaşı’ndan sonra yükseliyordu ve 1949’da Milwaukee ilk first ”dik açılı matkabı yarattı. Bu, tesisatçıların ve elektrikçilerin çok dar alanlarda ahşap ve çeliğe delikler açmasına izin verdi. Aynı yıl Milwaukee, açılı taşlama ve zımpara makinelerini de geliştirdi. Daha düzgün çalışan bir alete ve çok az geri tepmeye izin veren bir yaylı kavrama eklediler. Bu yenilik daha sonra şirketin daire testerelerine de eklendi.

1951’de Milwaukee, Sawzall Tilki Kuyruğu Testeresini tanıttı. Pistonlu bir mekanizmaya sahip ilk portatif demir testeresi oldu ve otomotiv çalışanları için kesimleri daha da kolaylaştırdı. Milwaukee sonunda testereleri için farklı türden bıçaklar çıkardı… çok yönlülüğünü artırdı.

50’li ve 60’lı yıllar boyunca Milwaukee büyümeye ve gelişmeye devam etti. Milwaukee’nin kurucusu Albert Seifert 1960’ta öldü. 81 yaşındaydı. 1965’te Milwaukee, genel merkezini yakındaki Brookfield, Wisconsin’deki 212.000 metrekarelik bir tesise taşıdı. 1970’lerin ortalarında şirket Amstar’a satıldı.

70’lerde bir başka Milwaukee elyafı olan Hole Hawg üretildi. Bu, ev inşaatında saplamalar ve kirişler için büyük delik delme için tasarlanmış ilk matkaptı. Sonunda Milwaukee, 4 & ½ ”açılı taşlama makinesi yaratan ve Magnum Hole Shooter’ı geliştiren ilk Amerikan şirketi oldu. Şirket 1986’da tekrar Merrill Lynch’e satıldı.

Modern Çağ

1990’lar on yıllık bir değişimdi ve Milwaukee de farklı değildi. 1991 yılında, şirket süper testere pistonlu testereyi yarattı ve piyasaya sürüldü. Testere, dişli koruyucu bir kavrama ve yerleşik bir denge ağırlığına sahipti. Testere daha da az titreşime sahipti ve güçlü bir aletti.

Şirket aynı zamanda gönye testereleri ve kablosuz aletler serisini de genişletti… bunların hepsi aynı akü ve akü şarj sistemi ile çalıştırılabilir. Milwaukee Tools için değişim sabittir ve 1995 yılında Milwaukee, İsveçli takım geliştiricisi Atlas Copco’ya satılmıştır.

Milenyumun başında Milwaukee, lityum iyon pil kullanan ilk alet üreticisi oldu ve 2005 yılında V28 akülü alet serisine tanıtıldı.

Milwaukee Tools, Hong Kong merkezli Techtronic Company’ye satılırken 2005’te başka bir değişiklik oldu. 2008 yılında Milwaukee, Milwaukee’nin ürünlerinin diğer rakiplerine göre% 50’ye kadar daha uzun süre dayanmasını sağlayan bir kriyojenik sertleştirme işlemi olan Buzla Sertleştirilmiş güçlendirme teknolojisini geliştirdi.

Kim Milwaukee, her zamanki kadar popüler olan uluslararası bir markadır. Yenilikler yapmaya ve elektrikli el aletleri endüstrisine damgasını vurmaya devam ediyor. Geleceği göremesek de, Milwaukee’nin orada kaliteli araçlar satarak ve işçinin işini çok daha kolay hale getirmek için yeni teknolojiler araştırması iyi bir bahis.