7/24 ACİL ELEKTRİKÇİ

0537 375 84 48
LED'lere Neden Geçmelisiniz

LED’lere Neden Geçmelisiniz

Bu makalede LED’lere Neden Geçmelisiniz cevabını bulmuş olacağız. Işık yayan diyot (LED) ışıkların – bir mikroçip üzerinden bir elektrik akımı tarafından üretilen aydınlatma türüdür. Kullanıcıların bu aydınlatma şekline geçmesini gerektirecek akkor aydınlatma ürünlerine göre çeşitli avantajları vardır. Bununla birlikte, LED aydınlatma faydalarının ekonomik, çevresel ve tıbbi nitelikte olduğu göz önüne alındığında, işletmeler akkor ve kompakt floresan (CFL) ışık kaynaklarından uzaklaşmak için eşit teşvike sahiptir. LED’lere geçmenin bazı artıları aşağıda detaylı anlatılmıştır.

İçindekiler

LED’LER ENERJİ VERİMLİLİĞİ

Her yöne ışık yayan diğer aydınlatma kaynaklarına kıyasla LED’ler belirli bir yönde ışık yayar. Tasarımdaki bu yönlü doğa, geleneksel ışık kaynakları yerine LED aydınlatma seçerken verimlilikte önemli bir artışa dönüşür. Enerji Bakanlığı konuyu özetledi : “LED, yüksek verimli bir aydınlatma teknolojisidir ve aydınlatmanın geleceğini temelden değiştirme potansiyeline sahiptir. Konut LED’leri akkor aydınlatmaya göre en az% 75 daha az enerji ve 25 kat daha uzun ömürlüdür. ”

UZUN ÖMÜR

Basitçe söylemek gerekirse, LED ışıkları daha uzun süre dayanır. Çabuk patlayan ve yanan diğer ampullerin aksine, LED’ler çok uzun bir süre kullanılabilir. Bir ev sahibi veya işletme, ampulü değiştirmeye gerek kalmadan 11 yıl boyunca günde 24 saat LED ışık kaynağına bırakabilir. LED ışığını haftanın her günü günde 8 saat açık bırakırsanız, yine de 20 yıl boyunca devam eder ( https://www.ledluxor.com )

CEP VE ÇEVRE DOSTU LED’LER

LED aydınlatma %100 geri dönüştürülebilir ve toksik değildir, geleneksel aydınlatma – özellikle de flüoresan lambalar özel kullanım gerektiren çevresel bir tehlike olan cıva içerir. Yukarıda değinilen uzun ömür, tüketicinin cebi ve işletmelerin masrafı kadar çevreye de yarar sağlar: Yalnızca bir LED ampulun ihtiyaçını karşılamak için 25 akkor ampulün üretilmesi gerekir.

LED’LERİN SAĞLIK FAYDALARI VAR

LED’lerin sağlık üzerindeki olumlu etkisini hala öğrenmemize rağmen, ışık ile sirkadiyen ritminiz (veya “vücut saati”) arasında bariz bir bağlantı var. LED ampuller ışığı tam olarak yayar ve gün boyunca optimum ışık seviyeleri üreten ayarlanabilir bir aydınlatma kontrol sistemi sağlar. Bazı seviyeler gün ışığında aktif odaklanma için gerekli olan hormonları uyarabilirken, diğer seviyeler uykuyu uyaran hormonları uyarabilir. Rutin, kesintisiz uyku genellikle insan sağlığı için gereklidir, ancak özellikle depresyon ve ruh hali bozuklukları gibi zihinsel sağlık sorunları ile ilgilidir.

TASARIM ESNEKLİĞİ

LED’lere Neden Geçmelisiniz sorusun cevabı olarak tasarım şıklığı. LED ampullerdeki cihaz nispeten küçüktür, LED’leri standart lamba ampulleri, spot ışıkları, trafik ışıkları, devre ışıkları, stadyum ışıkları, otomotiv ışıkları ve sanat kurulumları için karmaşık aydınlatma gibi çok sayıda uygulamaya son derece uyarlanabilir hale getirir. LED’lerin dayanıklılığı nedeniyle, bu ışıklar aşırı hava koşullarına dayanabilir ve onları dış mekan aydınlatması için bariz bir seçim haline getirir.

LED’LERE GEÇİŞİ DÜŞÜNÜN

Şu anda geleneksel aydınlatmayı kullanan bir kullanıcı , ev sahibi veya işletme sahibi olun, LED ışıklarına geçiş yapmayı düşünmek kolay değildir. LED ampullerin ilk maliyeti veya daha kapsamlı bir LED aydınlatma sisteminin kurulumu geleneksel aydınlatmadan daha yüksek olsa da, LED ışıkların verimliliği ve ömrü, diğer ışık kaynaklarına göre açıkça ekonomik bir avantaja sahiptir. Bir ışık sistemi kurarken, hızlı ve kolay kurulum ve kolaylık sağlayan hızlı bağlantı kablo fişleri ve kapalı muhafazalar gibi belirli fikstür özelliklerini sahiptir.

İstanbul’daysanız, yeni LED aydınlatma sisteminizi kurmak için veya Led aydınlatmaya geçmeyi tartışmak için, Şişli elektrikçileri Yıldırım Elektrik ile iletişime geçin.

Bir yanıt yazın