7/24 ACİL ELEKTRİKÇİ

0537 375 84 48

Korona ile mücadelede klima? Kullanılmalımıdır?

Korona ile mücadelede klima?

Korona ile mücadelede klima kullanmalıyız mı?

Korona ile mücadelede klima? Her şeyden önce: Koronavirüse karşı en etkili çare hala sabunla el yıkamaktır. Ancak iyi bir iç mekan iklimi, enfeksiyonu veya diğer patojenlerle ikincil enfeksiyonu önleyebilir. Aşağıda, sağlıklı bir iç mekan iklimi için sizi çeşitli seçeneklerle tanıştıracağız.

Havayı değiştirmenin en ucuz yolu çapraz havalandırmadır ve tüm pencereler günde 2-3 kez 2-5 dakika açıktır. Ancak dürüst olalım, özellikle sıcaklıklar düştüğünde havalandırma motivasyonu azalır. 

Bitkiler daha iyi bir iç mekan iklimi için doğal bir yöntemdir.Yeşil zambak gibi bazı örnekler sadece güzel görünmekle kalmaz, aynı zamanda havayı bile arındırabilir. Bununla birlikte, bu küçük odalar için daha uygundur ve en fazla havalandırmaya ek sunar.

Modern klima sistemleri ise sadece sıcaklığı düzenlemekle kalmaz, aynı zamanda havayı da temizler. Çeşitli filtrelerle havayı kaba kirliliklerden ve tozdan arındırırlar, kokuları giderirler ve bakteri ve virüsleri öldürürler. Daha yeni modeller ayrıca atomize nano su damlacıkları veya UV radyasyonu kullanır. 

Hijyen açısından kış aylarında oda havası çok kuru olsa bile, nemlendiricisiz klima sistemleri daha avantajlıdır çünkü zararlı bakteri florası veya küf istilası cihazın kendisinde o kadar çabuk gelişmez. Buna karşı koymak için, birçok cihazda yerleşik bir kendi kendini temizleme işlevi vardır, ancak yine de sistemin düzenli bakımına ve temizliğine dikkat edin.

İç mekan iklimi önemli bir konudur çünkü insanlar zamanlarının çoğunu kapalı odalarda geçirirler. Günde yaklaşık 20.000 kez nefes alıp verir. Özellikle ofisler, kreşler, okullar, hastaneler ve havaalanları gibi aynı anda birçok kişinin bulunduğu yerlerde hava hızla kirlenir ve enfeksiyon riski yüksektir. Sağlıklı bir iç mekan iklimi riski en aza indirir. Bugün size tavsiyede bulunalım!

İçindekiler

Korona ile mücadelede klima?

Klima için servis hizmeti ne kadar mühimdir ? 

Klima cihazları iç ve dış ortamda farklı hava şartlarına maruz kalan cihazlardır. cihazların ısı transfer yüzeylerinde oluşan kirlenme ve tahribatlar cihazın performansında düşüklüğe sebep olur. bundan başka cihaz içindeki soğutucu gazın işletme basıncında mevsime göre düzeltme yapılması gerekmektedir. dolayısıyla klima cihazlarına yılda iki kez bakım yapılması son derece mühimdir. bakımı yapılmayan klimaların verimi düşecek, enerji sarfiyatı artacaktır. klima cihazlarınızı bilinçli olarak kullanabilmeniz ve en iyi verimi en az maliyetle alabilmeniz için teknik servis alabilmek çok mühimdir

Bir yanıt yazın